Sürdürülebilir Karlı Büyüme İçin İnovasyon Yönetimi®
Bize Ulaşın
TR
Business Consulting
Son dönemde yaşanan ‘Herhangi Bir Yerden Çalışma’ deneyimi, işlerin uzaktan da yürüyebileceğini gösterdi. Paralel şekilde danışmanlık faaliyetlerinin de uzaktan yapılabildiği bir model uygulamaya girdi. 

Uzaktan çalışma , aynı zamanda şirket çalışanları ile dışardan danışmanlık arasındaki çizgiyi de bulanık bir hale getirdi. İşlerin giderek karmaşık hale geldiği şartlarda birçok spesifik konuda istihdam yerine dışardan danışmanla çalışmak tercih edilir oldu. Aynı zamanda, rutin işler dışında birçok işe de artık proje mantığı ile bakılıyor. Şirket yöneticileri projeler etrafında içerden ve dışardan gerekli yetkinlikleri derliyorlar. Şirketteki sınırlı insan gücünün ötesinde, şirket dışındaki geniş ve derin birikim kullanıldığında başarı şansı çok artıyor.

Dış danışmanlık ayrıca şirketi birçok sabit giderden de kurtaran birşey. Verimlilik bazında bakılırsa da dikkate değer maliyet avantajı var.

Uzaktan danışmanlığın da kendi içinde avantajları var. Birden fazla şehir ve ülkede operasyonları olan şirketler aynı anda bir toplantıya oldukları yerden katılabiliyorlar. Seyahat, konaklama gibi ihtiyaçlar kalkıyor. Günler daha verimli kullanılabiliyor. Uzaktan danışmanlık faaliyetlerinde belli güne sıkışmanın ötesinde online iletişim ve işbirliği uygulamaları kullanılarak süreklilik sağlanabiliyor.

Uzaktan Danışmanlık ve Eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşın.